Kuvaus
Nimbus Stillwater untuva hybridi takki omalla logolla
Nimbus Stillwater on laadukas miesten hybriditakki, jossa yhdistyy untuvan erinomainen lämpöominaisuus ja teknisesti joustava muotoilu. Tämä takki on suunniteltu niille, jotka arvostavat sekä tyylikästä ulkonäköä että käytännöllisyyttä. Se sopii täydellisesti syksyn ja talven siirtymäkausiin sekä arjen kerrospukeutumiseen – yhtä hyvin toimistolle, matkalle kuin vapaa-aikaan.
Takin vartalo-osassa on lämmin untuvatoppaus, joka pitää lämmön tehokkaasti sisällään, mutta hihat ja sivuosat on valmistettu joustavasta materiaalista, joka antaa liikkumavaraa ja lisää käyttömukavuutta. Näin takki pysyy kevyenä ja miellyttävänä myös aktiivisessa käytössä. Pintakäsittely tekee takista vettä ja likaa hylkivän, joten se kestää hyvin vaihtelevia sääolosuhteita.
Yksityiskohtiin on kiinnitetty huomiota: laadukas YKK Metalux -vetoketju tuo kestävyyttä ja viimeisteltyä ilmettä, ja minimalistinen design tekee takista helposti yhdisteltävän erilaisiin pukeutumistyyleihin. Tämä hybridiuntuvatakki on moderni, vastuullinen ja monikäyttöinen valinta, joka täyttää niin lämpö- kuin tyylivaatimukset.
Tärkeimmät ominaisuudet
Kevyt untuvatäyte: 90 % ankanuntuvaa ja 10 % höyhentä, 700 Fill Power
Vartalo-osassa lämmin untuvatoppaus, hihoissa ja sivuissa joustava kangas
Hengittävä ja liikkumista rajoittamaton hybridirakenne
Veden- ja likaahylkivä Bionic Finish® ECO -käsittely
Laadukas YKK Metalux -vetoketju
Kevyt ja helposti kerrospukeutumiseen soveltuva
Tyylikäs, minimalistinen muotoilu arkeen ja vapaa-aikaan
Saatavilla olevat koot
Miehet: S – 4XL
- Naiset: XS – 3XL